Buradasınız :
Türkçe
English
Perşembe, 21.03.2019
12.05.16 | 09:31 | Zaman: 3 Yıl

Tirebolu Mehmet Bayrak MYO Gezi Notları

 

Tirebolu Mehmet Bayrak MYO Gezi Notları

Giresun Üniversitesi Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen gezi programının ilk gününde Maliye Bakanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, TÜRMOB, Anıtkabir ve Türkiye Belediyeler Birliği ziyaret edildi.

Okul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Refik Yılmaz ve Öğr. Gör. Talip Tekbaş Terzioğlu tarafından organize edilen gezide 41 öğrenci yer aldı. Ağırlıklı olarak Maliye ve Muhasebe programı öğrencilerinden oluşan gezi grubu ilk olarak Maliye Bakanlığını gezdi. Öğrenciler Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürü Tirebolu’lu hemşehrimiz Şinasi YURDAKUL tarafından ağırlandı. Öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştiren Yurdakul, kendi başarı öyküsünü anlatarak kazanmak için çalışmanın gerekliliği üzerinde durdu.

Maliye Bakanlığı gezisi, Maliye Bakanlığı Müsteşarı ve aynı zamanda YÖK Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ahmet BAŞ’ı ziyaretiyle sona erdi.

Gezinin ikinci durağı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde TBMM Genel Kurul salonunu ve TBMM yerleşkesini görme fırsatı bulan kafilemizle Giresun Milletvekili Cemal ÖZTÜRK yakından ilgilendi. Öğrencilerle meclis yemekhanesinde yemek yiyen ve ardından öğrencilerle kısa bir söyleşi gerçekleştiren ÖZTÜRK, öğrencilerin sorularını cevapladı. Giresun Milletvekillerinden Sabri ÖZTÜRK ’ün danışmanı Abdullah ERYILMAZ meclis gezisi boyunca öğrencilere eşlik etti.

TBMM ziyaretinin ardından Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği’ne ( TÜRMOB) geçildi. Genel İdare Müdürü Aysel ŞİMŞEK’ in karşıladığı ekibimize TÜRMOB Genel Başkanı Nail SANLI sunum gerçekleştirerek, kuruluşun amaçları, görevleri ve mesleki katkıları gibi konularda öğrencilere kapsamlı bilgiler verdi. Kısa bir konuşma yapan Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Refik Yılmaz maliye ve muhasebe bölümü okuyan öğrencilerin bir anlamda mesleki kuruluşlarını daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti. TÜRMOB’un nazik ev sahipliği ekibimize özel hazırlanan sunum ve ziyaret anısına takdim edilen plaket ve hediyelerle sona erdi.

Gezinin ilk gününde oldukça yoğun tempoda bir program geçiren ve bir çok yeri gezme - görme şansını bulan kafilemiz TÜRMOB’un ardından yüce önderimiz ATATÜRK’ün ebedi istiratgahı Anıtkabir ziyareti gerçekleştitrdi. Burada askerlerin nöbet değişimine denk gelen öğrenciler nöbet değişimi esnasında gerçekleştirilen törende oldukça duygusal anlar yaşadılar. Anıtkabir’in ardından Türkiye Belediyeler Birliği binasını gezen öğrenciler genel sekreter yardımcısı Cevdet Sökmen tarafından TBB’nin çalışmaları hakkında bilgilendirildi. TBB gezisinin ardından konaklamak üzere Türkiye Belediyeler Birliği Konuk Evi’ne geçildi.

Ankara ziyaretini 06 Mayıs 2016 Cuma günü tamamlayan kafilemiz, sonraki gün Konya’ya giderek, 42 katlı Site Kule’ de yenilen öğle yemeğinin ardından Hz. Mevlana Müzesini ziyaret etti. Konya’da Alaattin Tepesi’ni de ziyaret eden gezi ekibi aynı akşam Konya Öğretmenevi’nde konakladı.

8 Mayıs Pazar sabahı Konya’dan Aksaray’a geçen öğrenciler, Aksaray Üniversitesi’ni ziyaret ederek, hemşehrimiz Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin ile görüştüler. Aksaray’da Somuncu Baba Müzesini ve Türbesini de ziyaret eden öğrenciler, oradan Nevşehir’e geçerek, Kapadokya’yı gezdiler.

Ekibimizin son durağı Kayseri olurken; halen öğrencimiz olan ve aslen Kayserili olan Emrah Biçer’in , tatillerde çalışarak boş zamanını değerlendirdiği Kayseri’nin en gözde tesislerinden biri olan Flamingo De Luxe’e konuk oldu ve ekibimize  mantı ve pastırma ziyafeti çekildi.

3 günlük moral gezisine Kayseri’de son noktayı koyan Tirebolu MYO kafilesi, aynı günün akşamı yola çıkarak ilçeye dönüş yaptı.

Gezi programı için Yüksekokulumuza araç tahsis eden Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’ne teşekkür ederiz.