Buradasınız :
Türkçe
English
Perşembe, 21.03.2019
21.04.16 | 09:31 | Zaman: 3 Yıl

"PEMPE ASLINDA SİYAHTIR" adlı tiyatro oyunu oynandı.

 

Türkiye Turnesi’ne çıkan İstanbul Tiyatro Balans Grubu, yüksekokulumuz öğrencilerine “Pembe Aslında Siyahtır” adlı oyunu sundu...

 

 

Yüksekokulumuzda sahnelenen tiyatro oyununda uyuşturucu bağımlılığı ve bunun toplum üzerindeki olumsuz etkileri vurgulanırken; profesyonel tiyatrocuların rol aldığı oyun, öğrenciler tarafından büyük bir dikkatle takip edildi.

 

Yönetmenliğini Yaşar Aydınoğlu'nun yaptığı, Kasım Uçkan'ın yazdığı oyun, İstanbul Tiyatro Balans Tiyatro Grubu tarafından Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu'nda sahnelendi. Zengin bir ailenin kızı ile fakir bir gencin uyuşturucu batağına sürüklenişi ve ailelerin sorumluluklarının anlatıldığı "Pembe Aslında Siyahtır" adlı oyun,   öğrenciler tarafından büyük beğeniyle izlendi.

 

Çok sayıda öğrencinin izleme fırsatı bulduğu  tiyatro gösterisinde; uyuşturucu kullanımının olumsuz etkileri, zararlı alışkanlıkların gençler ve ailelere yaratmış olduğu yıkımlar, kayıplar ve toplum üzerindeki olumsuz etkileri  vurgulandı.

Öğrencilerin yoğun ilgi ile izledikleri tiyatro gösterisine, yüksekokulumuz akademik personeli de tam kadro olarak katıldı.

 

Balans Tiyatro Grubunun ünlü oyuncusu Sefa Zengin, yüksek okul öğrencilerini uyarmak amacıyla yaptığı özel konuşmada şu çarpıcı ifadeleri kullandı:

 

“Uyuşturucu ve tüm bağımlılık yapan maddeler gençlerimiz, toplumumuz ve geleceğimiz için büyük bir tehdittir. Ülkemizde ne yazıkki bu illetin pençesinde esir olmuş gençlerimiz ve onların gözü yaşlı aileleri bulunmaktadır. Gençlere ve çocuklarımıza uyuşturucu maddelerden uzak durmak, daha sağlıklı bir yaşam için boş zamanlarını etkili şekilde değerlendirmelerini  ve aileleri ile olan bağlarını güçlü tutmalarını öneriyor ve göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”